بهزیستی در رسانه | ۱۸ میلیون تومان هزینه عینک به افراد نیازمند شاهرود پرداخت شد

شاهرود- رئیس اداره بهزیستی شاهرود از پرداخت کمک‌هزینه ۱۸ میلیون تومانی به خانواده‌های نیازمند این شهرستان برای تهیه عینک خبر داد و گفت: از ۱۵ تیرماه طرح غربال‌گری کودکان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود جهانسیر ظهر دوشنبه در جلسه شورای معاونان به میزبانی بهزیستی شاهرود بابیان اینکه سال گذشته کمک‌هزینه ۱۸ میلیون تومانی به خانواده‌های نیازمند این شهرستان برای تهیه عینک پرداخت‌شده است، ابراز داشت: با توجه به بیماری کرونا طرح غربال‌گری چشم کودکان بین سه تا شش سال از ۱۵ تیرماه توسط مؤسسه آتیه سبز اجرا می‌شود.

وی بابیان اینکه سال گذشته طرح تنبلی چشم در پایگاه دائمی سنجش بینایی مؤسسه آتیه سبز و پایگاه‌های غیردائمی واقع در مؤسسه ندای سلامت روان خانواده، مهدهای کودک، پیش‌دبستانی‌ها و برخی از دبستان‌های شهرستان انجام شد، افزود: در این پایگاه‌ها هشت هزار و ۱۰۰ کودک تحت پوشش غربالگری سنجش بینایی در شهرستان شاهرود قرار گرفتند.

رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه هدف از طرح غربال‌گری رفع عیوب انکساری چشم کودکان است، افزود: سال گذشته ۳۵۶ کودک به سطح تخصصی (اپتومتریست) ارجاع داده شدند.

جهان سیر بابیان اینکه ۱۳۲ کودک شاهرودی دچار اختلالات بینایی بودند، تصریح کرد: پنج کودک بیمار آمبلیوپی نیز شناسایی و کار درمان این افراد آغاز شد.

وی افزود: سال گذشته در طرح غربال‌گری کودکانی که دچار اختلالات بینایی شامل عیوب انکساری، انحراف چشم و غیره بودند مورد شناسایی واقع شدند که بعدازآن فعالیت‌های مراقبتی و درمانی برای آنها انجام شد.

کد خبر 4944395

راهنمای خرید عینک طبی، متناسب با فرم صورت شما

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، وقتی چشمانتان ضعیف باشد و به عینک طبی نیاز پیدا کنید، در خواهید یافت که اهمیت انتخاب یک مدل مناسب عینک طبی تا چه حد می‌تواند مهم و تأثیرگذار باشد.

احتمالاً برایتان پیش آمده بعد از آنکه عینکی را بر روی چشمتان می‌گذارید حس کنید که این مدل عینک چقدر بر روی صورتتان نشسته و به خوبی به چهره‌تان می‌آید.

در مقابل نیز بسیاری دیگر از مدل‌های عینک طبی نیز هستند که اصلاً با مدل صورت شما جور در نمی‌آیند و به دلتان نخواهند نشست. علاوه بر این استفاده طولانی مدت از عینک طبی نمی‌تواند باعث خستگی چشم‌های شما شود. به همین دلیل نیز دقت در انتخاب این محصول مسئله بسیار مهمی خواهد بود.

طبیعی است که انتخاب یک عینک طبی زیبا و متناسب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی را بر روی چهره شما داشته باشد؛ بنابراین شما باید با توجه به میزان نیاز و استفاده‌تان از عینک طبی و همین‌طور بررسی مدل‌های مختلف عینک طبی دست به انتخاب مدل عینک طبی مناسب خود بزنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به موضوع راهنمای خرید عینک طبی بپردازیم و شما را با نکات خرید این محصول آشنا کنیم.

انواع جنس فریم عینک طبی

۱۸ میلیون تومان هزینه عینک به افراد نیازمند شاهرود پرداخت شد

شاهرود- رئیس اداره بهزیستی شاهرود از پرداخت کمک هزینه ۱۸ میلیون تومانی به خانواده های نیازمند این شهرستان برای تهیه عینک خبر داد و گفت: از ۱۵ تیرماه طرح غربال گری کودکان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، مسعود جهان سیر ظهر دوشنبه در جلسه شورای معاونان به میزبانی بهزیستی شاهرود بابیان اینکه سال گذشته کمک هزینه ۱۸ میلیون تومانی به خانواده های نیازمند این شهرستان برای تهیه عینک پرداخت شده است، ابراز داشت: با توجه به بیماری کرونا طرح غربال گری چشم کودکان بین سه تا شش سال از ۱۵ تیرماه توسط مؤسسه آتیه سبز اجرا می شود.
وی بابیان اینکه سال گذشته طرح تنبلی چشم در پایگاه دائمی سنجش بینایی مؤسسه آتیه سبز و پایگاه های غیردائمی واقع در مؤسسه ندای سلامت روان خانواده، مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و برخی از دبستان های شهرستان انجام شد، افزود: در این پایگاه ها هشت هزار و ۱۰۰ کودک تحت پوشش غربالگری سنجش بینایی در شهرستان شاهرود قرار گرفتند.
رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه هدف از طرح غربال گری رفع عیوب انکساری چشم کودکان است، افزود: سال گذشته ۳۵۶ کودک به سطح تخصصی ( اپتومتریست ) ارجاع داده شدند.
جهان سیر بابیان اینکه ۱۳۲ کودک شاهرودی دچار اختلالات بینایی بودند، تصریح کرد: پنج کودک بیمار آمبلیوپی نیز شناسایی و کار درمان این افراد آغاز شد.
وی افزود: سال گشذته در طرح غربال گری کودکانی که دچار اختلالات بینایی شامل عیوب انکساری، انحراف چشم و غیره بودند مورد شناسایی واقع شدند که بعدازآن فعالیت های مراقبتی و درمانی برای آنها انجام شد.